Stolárske materialy


Stolárske materialy

DYHA

Medzi naše hlavné špecializácie patrí drevená dýha. Rád by som Vám tento material predstavil a trošku Vás previedol jeho výrobou.

Dýhy sa vyrábaju z tunajších alebo exotických drevín. Od našich drevín ako je dub, buk, cerešna, orech až po tie exotické ako palisander, zebrano,wenge atď… Stromy prejdú triedením a výberom tých najkvalitnejsích ostatné idú na iné spracovanie. Kmene sa ocistia od kôry a dajú sa doslova uvariť do obrovských nádrzí v ktorých sa varia celé stromy. Toto má za ciel vyrovnanie vnútorných napatí v dreve aby sa následne netrhalo a bolo tvarovo stále.

Takto uvarený kmeň sa spracováva dvomi spôsobmi:

  • Sústružením, ktoré je určené na menej kvalitné spracovanie ako napríklad na výrobu preglejok.
  • Sekaním, kde sa strom uchytí do čelustí a zhora nadol je sekané o dlhý nôž a odpadávajú cca 1mm hrubé pásy dreva

Pridávam aj video zo spracovania dýhy v továrni

 

Lesk

v dnešnej dobe je na trhu niekolko variant lesklých materialov a spracovania nábytku na vysoký lesk striekaním.

Ponúkame niekoľko variantov lesku, k tomu aj niekoľko variantov tvrdosti týchto materiálov. V prípade, že budete chcieť používať lesklý materiál, vždy si musíte povedať ako má byť lesklý a do akého zaťaženia príde (frekvencia otvárania a pohyb osôb), pre každú realizáciu je vhodný iný produkt..

Rozdelenie lesklých materiálov podla jednotlivých požiadaviek zákazníka

(1 – najlepšia kvalita a odolnosť, cena najnižšia; 5 – najhoršia kvalita a odolnosť, cena najvyššia)

Lesky lavabo stolarske materialy

Senosan používaný našim stolárstvom

Zdroj:http://www.demos-trade.sk/

Z týchto variant najviac doporučujeme material od Senosanu. Ktorý má krásny zrkadlový lesk a ked má nábytok pôsobiť luxusne je toto jasná volba. Ostatné sa oplatí riešiť pri menej reprezentatívnych priestoroch.

Jediná nevýhoda tohoto spracovania sú hrany na ktoré sa lepí taktiež lesklá hrana od Senosanu avšak k dokonalosti chýba len, že je pri lepení vidno linku lepenia.  Tento problém je často nahrádzaný striekaným leskom alebo RAL- farbou. Avšak striekaný lesk nedosahuje vizualnej kvality senosanu. Je na každom jednotlivom vkuse ktorú variantu si vyberie. Preto u nás na výrobe vždy pred samotnou výrobou predstavíme každému klientovi jednotlivé varianty materialy ich výhody a nevýhody a s radosťou mu doporučíme optimálne riešenia.

 

Masív

Stálou a neoddelitelnou súčastou našej stolárskej výroby patrí MASÍV.

Používame dreviny ako dub, buk, hevea, smrek a v špecialnych prípadoch čerešnu a orech.

Ako výhradný material ho používame pri nášlapniciach schodov. Kde sú vystavené velkému namáhaniu a odieraniu. Na naše schody dávame až 5 ročnú záruku a další bonus našich schodov je aj to, že schody sa po x rokoch iba zjemna prebrúsia a nanesie sa nová vrstva laku a schody “ožijú” ich ochranná vrstva môže slúžiť dalšie roky. Vyrábame kvalitu ktorá ma za ciel vydržať. Používaný masív na schody: dub, buk, hevea

Nosné a konštrukčné prvky sú najčastejšie tvorené smrekovým masív vzhladom na jeho cenovú dostupnosť a dobré vlastnosti.

 

DTDL

Medzi často používané stolárske materialy patrí aj melamínka. DTDL najčastejšie používaná v hrúbke 18mm a je urcená k finálnemu použitiu. Tento material sa dalej nelakuje ani inak neupravuje. Preto je aj cenovo dobre dostupný. Používame produkty značiek ako: Egger, Bučina, Pfleiderer.