So zmyslom pre dizajnový nábytok


Dizajn nábytku navrhovali mladé šikovné architektky z bratislavského ateliéru Klikali. Našou úlohou bolo čo najvernejšie splniť všetky požiadavky a detaily architektiek.

Koncept celého interiéru bolo vytvorenie minimalistického sviežeho a vzdušného priestoru. Celému interiéru dominujú materiály z drevenej dýhy, terakotovej striekanej farby, bieleho vysokého lesku od senosanu a šedou DTD od Eggeru.

V kuchyni sa nachádzajú tajné dvere do komory, ktoré sú zalícované s prednými dvierkami kuchyne. Madlá sú riešené buď zafrézovanými madlami alebo formou otvárania na push. Jedálenský stôl je vyrobený z drevenej dubovej dýhy – ktorú si nechávame posielať z Nemecka a je špeciálna tým, že obsahuje uzle, zrkadielka, praskliny a nábytok z nej pôsobí verným dojmom dubového masívu.

Obývacia izba: TV skrinka je vyrobená z mdf dosky striekanej na terakotovú farbu a špecialitou sú hrany, ktoré sú zrezávané pod 45° uhlom. Skrinka je zavesená priamo na stenu. Konferenčný stolík je z dubovej drevenej dýhy – uzlovej a morenej do žltého odtieňa. Police na stenu sú v rozmeroch 2800 x 230 x 50mm a rovnako vyrábané z dýhy a kotvené do steny cez kotvy.

Chodba: vešiaky vyrobené zrezaním ramienok a zafrézovaním do dosky z DTD. Skrina je vyrobená rovnako ako kuchynská linka bez madiel a otváranie je cez zafrézovanie.

Spálňa: Veľká skrina vyrobená z vysokého lesku značky Senosan. So zadnými madlami striekanými na bielu farbu, aby madlá ladili so skriňou. Manželská posteľ vyrobená z bieleho lesku a schovanými šuplíkmi v mieste nočných stolíkov.